Celý rozhovor bez reklam a s bonusem najdete na herohero.co/petrhorky.

Taky vám vrtá hlavou jestli existuje nějaké shrnutí, poučení z toho, co přinesl covid a co bychom si z toho měli vzít do budoucna? Asi se budete divit…

Odpověď jsem hledal v rozhovoru s profesorem Janem Konvalinkou, mužem, který v covidové době odvedl spoustu práce a byl velmi blízko nejvyšších míst v naší zemi. Jak v politice, tak ve vědě i v médiích. Jan konvalinka je biochemik, ředitel Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd, v letech 2014 – 2022 byl prorektorem Univerzity Karlovy pro vědu a výzkum. Jeho jménu určité znáte také v souvislosti s fondem Neuron, kde je předsedou vědecké rady. Věnuje se výzkumu virů, specializuje se na virus HIV a ještě před vypuknutím světové pandemie se zaměřil také na koronaviry.

Rozhovor se ale netočil zdaleka jen kolem covidu, zajímal mne jeho pohled na společnost, politiku i mediální svět. Jako bonus jsme natočili i jeho osobní postup, jak se orientuje v dnešním světě přehlceném prací, informacemi a názory kdekoho..

Plné znění rozhovoru bez reklam včetně bonusu najdete na herohero.co/petrhorky Předem díky za každý lajk, sdílení i komentář – zrovna pod tímto rozhovorem očekávám aktivní diskusi – ale kdoví, třeba se pletu.