Listopad 2023

30. 11. 2023
19:00

Antarctica – Petr Horky a Štěpán Rak

Společné vystoupení Petra Horkého a kytarového virtuoza  Štěpána Raka. Petrova expedice do Antarktidy na přelomu let 2021/2022 inspirovala slavného koncertního kytaristu ke zkomponování suity Antarctica. Ta se stala páteří unikátního komponovaného pořadu.

Obsahem tohoto programu, který byl s velkých úspěchem už opakovaně uveden po celé republice, mimo jiné na cestovatelských i hudebních festivalech, je živá kytarová hra Štěpána Raka, doplněná o projekce z pólů Země i nejvyšší hory Antarktidy dokreslené  mluveným slovem polárníka Petra Horkého.

V tomto termínu se jedná o unikátní představení v komorním prostředí malé „spřátelené“ kavárny Cafeidoskop v centru Prahy na rohu Lazarské a Vodičkovy ulice.

 

Lazarská 8, Nové Město, Česko

Prosinec 2023

06. 12. 2023
19:00

Projekce filmu Civilizace v Parlamentu ČR

Projekce filmu Civilizace – Dobrá zpráva o konci světa pro poslance a senátory v Parlamentu ČR.

Po projekci bude následovat beseda s tvůrci filmu.

Tato projekce je důležitou odpovědí na velmi často opakovanou otázku na ostatních besedách: Podívají se naši vládní představitelé na takový film? Tradičně odpovídám, že na besedách se s nimi potkávám a řada z nich byla i na premiéře  12.10.2022.

Vážím si toho, že jsem byli osloveni, abychom tuto projekci uskutečnili. Nejedná se tedy o žádnou naši „partyzánskou akci“, kdy bychom to našim nejvyšším státním představitelům nutili, ale akce s uskuteční z jejich zájmu.

Moc se těším a jsem zvědav, kolik jich přijde a těším se na následnou besedu.

 

 

12. 12. 2023
17:00

3Póly

Přednáška o expedicích na tři póly světa – severní a jižní pól + Pol chladu (nejchladnější obydlené místo světa) pro uzavřenou společnost v Ostravě.

16. 12. 2023
14:00

BANFF Film Festival World Tour

Moderuji přehlídku nejúspěšnějších outdoorových filmů v rámci světové Tour Banff Mountain Film Festival.

Jako už tradičně, lyžařská sezóny začíná ve Špindlerově mlýně v Krkonoších pohledem na největší filmařské akce minulého roku!

Harmony Club Hotel Špindlerův Mlýn, Bedřichov, Špindlerův Mlýn, Česko

Březen 2024

19. 03. 2024
00:00

3PÓLY – přednáška

Přednáška, projekce, beseda. Moje povídání o cestách na tři „špičky kulatého světa“ a o tom, jaké neuvěřitelné věci se tam mohou stát nejen v současnosti, ale co se tam dělo dřív, když lidstvo teprve zjišťovalo, jestli se tam vůbec dá dostat…

Těším se na setkání na Malé scéně DKO v Jihlavě!

DKO, Tolstého, Jihlava, Česko