Červenec 2024

19. 07. 2024
13:15

Petr Horký na Colours of Ostrava – přednáška o civilizacích světa

Sedm let jsme pracoval na filmu Civilizace – Dobrá zpráva o konci světa a předtím jsem dvacet let cestoval po celé Zemi. Dovolím si tvrdit, že už toho vím docela hodně o tom, jak a kde na planetě lidé žijí, proč tak žijí a také v čem se učí oni od nás a v čem bychom s měli my poučit od nich.

O mých cestovatelských setkáních s běžnými lidmi i moudrými stařešiny z celého světa budu vyprávět právě během této mé přednášky v rámci Livingstone Stage na Colours Of Ostrava. Přijďte!

(hned po mně v 15 hod navazuje Mirek Bárta s Hledáním nejstarší civilizace planety. Tak to máte cestování v prostoru po celém světě a hned potom cestování časem v celé lidské historii!)

19. 07. 2024
20:30

Petr Horký a Hausbot na Colours of Ostrava – Dana Drábová

Jedu s Hausbotem za vámi! V rámci spolupráce s festivalem Colours of Ostrava a Meltingpot, tento den budu na Europa Stage natáčet živý Hausbot s ředitelkou Státního ústavu pro jadernou bezpečnost Danou Drábovou. Mám radost, že Danu mohu vnímat jako svoji kamarádku. Je pro mne synonymem odvahy stát si za svými názory – a myslím, že to je i důvod, proč si jí váží v naší zemi tolik lidí. Inteligentní, vzdělaná, vtipná, přímočará, odvážná. Himl to je kombinace!

Dolní Vítkovice, Ostrava 3, Česko
20. 07. 2024
19:15

Petr Horký a Hausbot živě na Colours Of Ostrava – Jiří Horáček

Jedu s Hausbotem za vámi! V rámci spolupráce s festivalem Colours of Ostrava a Meltingpot, tento den budu na Europa Stage natáčet živý Hausbot s psychiatrem a hranice bořícím badatelem Jiřím Horáčkem. Muž, který mění pojetí našich vnitřních světů a otevírá lecjaké dosud nedotčené směry vědeckého bádání. Zatím jsme se nesetkali, jsem velice zvědav, kam nás naše debata zavede. Práce pana Horáčka si velice cením, stejně jako jeho odvahy přicházet s názory, které jsou pro mnoho lidí překvapivé!  Stavte se!

Dolní Vítkovice, Ostrava 3, Česko