Povídání o tichu s úspěšným českým spisovatelem Josefem Formánkem…
Toto video nemělo jít ven. Plánovali jsme ho smazat. Pepa přijel na vltavský hausbot unavený po celém dni v Praze. Právě možnost povídat si a natáčet večer, byla ukázkou důvěry, ukázkou našeho kamarádství, protože to znamenalo, že si navzájem věříme, i když ani jeden z nás nemá situaci úplně pod kontrolou a vydáváme se na vlny nejisté budoucnosti. Když jsem hrubý sestřih poslal Pepovi k posouzení, vyčítal si, že je před kamerou málo energický, měl pocit, že toho říká málo… Já mám jiný dojem. Právě ztišení a tempo této debaty mi připadá velmi osobní, výjimečné. Pepa se tu ukazuje, jak ho znám ze společných setkání, ale málokdy v médiích. (navíc ke Knize o tichu mi to přijde na místě, no ne?)
Prosím napište nám: mám to smazat, je to příliš osobní, na dnešní dobu příliš pomalé, že už to pro diváka nedává smysl? (jak si myslí Pepa) Anebo naopak je to vzácný, krásný výlet do vnitřního světa výborného spisovatele? (jak si myslím já)
Znovu jsem si to pustil, abych se definitivně rozhodl, jestli to smažu anebo zveřejním. Znovu mne otevřenost toho povídání dojala. A tak jsem napsal mail, kde jsem sdělil, co udělám, a teď to tady píšu i do popisu: Kamaráde, slibuji, že pokud se nám nahromadí reakce, že už je to moc osobní, tak to smažu. A pokud naopak komentáře diváků podpoří, že nemusíš mít obavy, že je to dobré, pak se třeba dohodneme, že to má právo na život mezi lidmi…