Telefonát z války: Nejde o černobílou válku, ale agresor je jasný.
Rozhovor během kterého byl respondent pod raketovým poplachem, jsem ještě nenatáčel. Lenka Klicperová je válečná novinářka a fotografka a v těchto dnech je přímo v oblastech bojů, v Žitomiru, 150km od…
Rozhovor během kterého byl respondent pod raketovým poplachem, jsem ještě nenatáčel. Lenka Klicperová je válečná novinářka a fotografka a v těchto dnech je přímo v oblastech bojů, v Žitomiru, 150km od Kyjeva. Bavili jsme se o tom, co vidí každý den, o čem se baví místní lidé, jak funguje domobrana i diverzanti z řad obyvatel. Lenka je unavená, nevyspalá, pod tlakem války odehrávající se v podstatě ve stejných reáliích, jaké by byly u nás. O to víc si cením tohoto natáčení očitého svědectví. Všechny fotky jsou z její tvorby z posledních dní na Ukrajině.
Putinův příběh 2: Od Jelcinova korunního prince k agresorovi
Před námi je druhý díl Putinova příběhu. Minule jsme skončili ve chvíli, kdy se Putin bez voleb, na základě předání moci, stává prezidentem Ruska. Budeme sledovat, jak se od vcelku sympatického, moder…
Před námi je druhý díl Putinova příběhu. Minule jsme skončili ve chvíli, kdy se Putin bez voleb, na základě předání moci, stává prezidentem Ruska. Budeme sledovat, jak se od vcelku sympatického, moderně působícího prezidenta, který respektuje ústavu, dostal až tam, kde je dnes: Do pozice agresora který má na svědomí válečné zločiny. Hlavního hrdinu jsme minule opustili ve chvíli, kdy se stává poprvé prezidentem a zkouší, jak mu bude chutnat moc. Jak čas ukáže, zachutná mu velmi.
Putinův příběh 1: Od dětství po prezidentský úřad
Někteří lidé mají pocit, že osobnost ruského prezidenta se náhle zjevila v plné síle v posledních několika letech. Myslím, že není většího omylu. Jiní si myslí, že je to blázen, šílenec. Velká chyba.…
Někteří lidé mají pocit, že osobnost ruského prezidenta se náhle zjevila v plné síle v posledních několika letech. Myslím, že není většího omylu. Jiní si myslí, že je to blázen, šílenec. Velká chyba. Je to brilantní stratég, který ke své pozici směřoval krok za krokem. Poslechněte si, jaká byla jeho cesta. V tomto prvním dílu se s Dr.Markem Příhodou z Ústavu východoevropských studií FF UK zaměřujeme na cestu mladého chlapce přes studia, KGB, radnici v Leningradě až do Kremlu po bok Borise Jelcina. A odtud už to byl jenom krůček…
Diplomatické a mezinárodní souvislosti ukrajinské invaze.
Cyril Svoboda byl ministrem několika vlád naší země, několikrát se i setkal s Vladimirem Putinem. Díky tomu, že nyní stojí mimo politický úřad, vyjadřuje se k situaci i k osobám mezinárodní politiky j…
Cyril Svoboda byl ministrem několika vlád naší země, několikrát se i setkal s Vladimirem Putinem. Díky tomu, že nyní stojí mimo politický úřad, vyjadřuje se k situaci i k osobám mezinárodní politiky jasně a přímočaře. Co svět řeší? Je někdo schopen být Putinovi rovnocenným partnerem? Jaká je pozice USA a Evropy? A jaká je pozice našeho premiéra Fialy krátce před jeho evropským předsednictvím!
Ukrajina – historické souvislosti
V této zjitřené době se ozývá spousta hlasů, spousta dezinformací a zmatků. Zajímalo mne, jak to je s historickým kontextem Ukrajiny, jak to je s ukrajinskou státností a jak to je s tím, že zemi údajn…
V této zjitřené době se ozývá spousta hlasů, spousta dezinformací a zmatků. Zajímalo mne, jak to je s historickým kontextem Ukrajiny, jak to je s ukrajinskou státností a jak to je s tím, že zemi údajně vládnou oligarchové a nacisté atd. Velmi si vážím toho, že si Marek Příhoda z Ústavu východoevropských studií FF UK udělal čas a mohli jsme natočit tento rozhovor. Podle mne nesnese odkladu, a proto jej zveřejňuji hned, mimo obvyklý čtvrteční termín zveřejňování nových videí. Doporučuji…
Vidění bez očí
Je to neuvěřitelné, rozum (obzvláště rozum dospělého člověka) se brání, aby tomu uvěřil. Náš kameraman Ondra kroutil hlavou ještě dva dny po natáčení… Extraokulární vidění, EOV – terapeutická metoda…
Je to neuvěřitelné, rozum (obzvláště rozum dospělého člověka) se brání, aby tomu uvěřil. Náš kameraman Ondra kroutil hlavou ještě dva dny po natáčení… Extraokulární vidění, EOV – terapeutická metoda, která v člověku odkrývá sílu intuice, sebedůvěry. Posiluje náš „vnitřní sluch pro vnitřní hlas…“ Sám jsem to vyzkoušel, naše děti prošly kurzem – tedy osobně vím, že to není podvrh, hypnóza ani manipulace, ale naopak další ukázka úžasných vlastností a schopností, jaké moc nevyužíváme.. Pro zájemce máme další bonusová videa na toto téma na mém kanálu patreon – www.patreon.com/petrhorky. Přístup získáte už od nejlevnějšího členství.
Více info na www.svetladil.cz.
Hausbotová kancelář uvádění historie na pravou míru 7/10
Židovská otázka. Téma, které se obtížně zvedá, protože je spojené se spoustou velikých hrůz. Fajn, tak jsme si dodali odvahy a pustli jsme se do toho. Jak staré jsou protižidovské myšlenka v naší zemi…
Židovská otázka. Téma, které se obtížně zvedá, protože je spojené se spoustou velikých hrůz. Fajn, tak jsme si dodali odvahy a pustli jsme se do toho. Jak staré jsou protižidovské myšlenka v naší zemi? Jak to bylo za Masaryka? A jak je to dnes? Pokud máte odvahu, pojďte do diskuse!
Olympijská myšlenka…v Číně?
Právě v těchto dnech běží další olympiáda pořádaná v Číně. Je kolem toho docela hodně emocí, ať se člověk brání jakkoli, asi to už v dnešní době (a na tomto místě!) nejde. Proto jsem oslovil sinologa…
Právě v těchto dnech běží další olympiáda pořádaná v Číně. Je kolem toho docela hodně emocí, ať se člověk brání jakkoli, asi to už v dnešní době (a na tomto místě!) nejde. Proto jsem oslovil sinologa Ondřeje Kučeru, proděkana z FF Univerzity Palackého v Olomouci, jestli bychom si nemohli shrnout, co všechno s tím souvisí. Mimo jiné jsme se bavili o několika jednáních a smlouvách, které se pod závoj olympiády docela pěkně schovaly… www.sinofon.cz
Jak se nejlépe vybavit na polární cestu, na zimní putování?
Přibývají otázky, jak se vybavit na polární cestu, jak funguje správná výbava a co jsem měl s sebou v Antarktidě. A tak jsem natočil toto video, kde shrnuji snad všechny základní rady a doporučení. An…
Přibývají otázky, jak se vybavit na polární cestu, jak funguje správná výbava a co jsem měl s sebou v Antarktidě. A tak jsem natočil toto video, kde shrnuji snad všechny základní rady a doporučení. Ano, jsem ambasadorem značek Devold a Bergans, ale nebojte se, není to reklamní video, kde bych vás nutil nakupovat jen přesně to, co mám já – spíš si klidně poslechněte, na co kladu důraz, co je podle mne důležité – a pak se rozhodněte sami, v čem je vám nejlépe. Mám sen, že bych chtěl naučit české turisty a cestovatele vyrážet na putování do sněhu, klidně i na několik dní. Toto je asi první krok. A kdoví, třeba se už za pár týdnů potkáme cojávím někde v Krkonoších anebo na Šumavě pod širákem! 🙂
Hausbotová kancelář uvádění historie na pravou míru 6/10
Toto téma asi jen tak někdo nevyřeší a ani my si nemyslíme, že nalezneme recept jak to celé pochopit a přijmout. Ale v tom hustém lese debat, hádek, diskuzí a emotivních manipulací stojí za to pokusit…
Toto téma asi jen tak někdo nevyřeší a ani my si nemyslíme, že nalezneme recept jak to celé pochopit a přijmout. Ale v tom hustém lese debat, hádek, diskuzí a emotivních manipulací stojí za to pokusit se pojmenovat, co se vlastně dělo a v jakých souvislostech. Jak to vidíte vy? Napište do komentářů!
Maluji něco, co už nebude
Honza Dungel je respektovaný malíř a úctyhodný cestovatel. Byl na spoustě expedic v jihoamerických džunglích a patří mezi těch několik bělochů, které indiáni znají, váží si jich a mají radost, když je…
Honza Dungel je respektovaný malíř a úctyhodný cestovatel. Byl na spoustě expedic v jihoamerických džunglích a patří mezi těch několik bělochů, které indiáni znají, váží si jich a mají radost, když je znovu uvidí u sebe ve vesnici. Zajímalo mne, jak člověka změní letitá setkávání s původními etniky, jak se člověk dívá na svět a na přírodu, když postupně sleduje, jak jí kolem amazonky a dalších životadárných řek ubývá…
Rozhovor vznikl za spolupráce s fondem Expedice Neuron.
www.nfneuron.cz
Mít se z hor kam vrátit
Víte, kdy a za jakých okolností vyrazili první Češi na polární souostroví Špicberky? A jak dramatický byl návrat v srpnu 1968? Poslechněte si povídání jednoho z účastníků této pionýrské expedice – býv…
Víte, kdy a za jakých okolností vyrazili první Češi na polární souostroví Špicberky? A jak dramatický byl návrat v srpnu 1968? Poslechněte si povídání jednoho z účastníků této pionýrské expedice – bývalého československého reprezentanta a mistra sportu Gerharda Tschunka.