Už delší dobu nosím v hlavě plán na rozhovory, které tímto dnes začínají a mám z toho radost. Oč mi jde: pořád dost lidí si myslí, že podnikatelé jsou snad nějací pistolníci nebo že prostě měli štěstí a spadlo jim to samo do klína. Představa, že každý úspěch má v pozadí dlouhodobou práci a nejistotu, se moc nenosí. Chci představit některé velké české podnikatele jako lidi z masa a kostí, jako odborníky. Chci představit jejich vize, plány, hodnoty a myšlenky – abyste si pak mohli dělat obrázek sami a hlavně abyste se mohli nechat inspirovat.

Poslechněte si rozhovor s majitelem a budovatelem jednoho z největších českých lovebrandů, s Jannisem Samarasem, majitelem Kofoly a řady dalších značek.

Rozhovor má dvě části, první se věnuje současnému vedení společnosti, otázkám byznysu, přírodních zdrojů a také tomu, jestli jde skloubit udržitelnost a zisk. Druhá část, která bude pokračováním tohoto dílu, se věnuje víc osobním věcem, fungování v rodině, a také tomu, kde vidí Jannis Samaras základní podmínky potřebné pro fungování a úspěch.

A teď už si pojďte poslechnout jak funguje jedna z největších a nejúspěšnějších českých firem.