Od roku 1996 se pohybuji v médiích – od České televize a Český rozhlas až po soukromou sféru. V roce 2023 jsem navíc dokončil můj PhD na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, na Institutu Komunikačních studií a žurnalistiky, abych si praktické zkušenosti za více než čtvrtstoletí zařadil i do teoretického rámce.

Mám za sebou stovky živě vysílaných televizních i rozhlasových pořadů, učil jsem specializované semináře na několika vysokých školách. Také jsem už přes 20 let konzultantem mediálních strategií řady soukromých českých i nadnárodních společností. Jediné pole, do kterého nevstupuji, je politika.

Moje odborná práce v mediálním světě je méně známá, protože ta se odehrává „na opačné straně objektivů a mikrofonů“ 🙂

Pokud chcete připravit na mediální výstup, konzultovat strategii, najít vlastní mediální positioning, vyřešit složitý komunikační problém – toto je práce, kterou dělám už před dvacet let.

Ale pozor – mám jiný postup než řada mediálních agentur: nebudu vás učit, jak mít natočenou hlavu, do jakého tónu anebo tempa řeči se stylizovat. Na nic takového nevěřím. To jsou podle mne jen postupy, jak se stylizovat a přetvařovat, aby to divák rychle rozpoznal – a hlavně případný mediální soupeř snadno demaskoval a…promiňte…zostudil.

V mém světě je mediální komunikace odrazem osobnosti mluvčího, ukazuje jeho hodnoty a zájmy, proto je autentická, přesvědčivá a přirozená. Ačkoli tomu málokdo věří, pokud se do médií někdo vydá lhát, je často architektem vlastního debaklu. Je třeba najít svou vlastní pozici a je jedno, jestli u toho člověk sem tam koktá, gestikuluje anebo opakuje nějaké slovo. Proto se mohli vepsat do dějin lidé, kteří si šlapali na jazyk anebo dokonce koktali…(znáte film Králova řeč?)

Toto školení umožňuje rozeznat sám sebe, najít názorové a hodnotové vlastní zdroje, o které se lze opřít. Všichni je máme. Někteří ale hluboko ukryté. Ideálně trvá půl dne nebo ještě lépe celý den a probíhá buď přímo v televizním studiu anebo k vám nastěhujeme naše kamery a světla – přece si nebudeme na něco hrát, když to může být rovnou doopravdy, ne?

Tímto školením se můžete zařadit mezi řadu špičkových českých manažerů a leaderů, se kterými mám tu čest dlouhodobě ladit jejich osobnost pro ideální mediální výstupy. Je to krásný společný příběh.