01. 08. 2019

LOFOTY

putování s rodinou

O tomto souostroví jsem dlouho snil. Když mi o něm loni v Mongolsku ještě básnil český velvyslanec Jiří Brodský s manželkou, už jsem pochopil, že není čas to odkládat. A tak jsme na léto 2019 naplánovali velkou rodinnou dovolenou. Nabalili jsme obytné auto na tři týdny a vyrazili. Za jediný den jsme už vyjížděli z trajektu ve Švédsku. Bylo tak krásně, že se dalo koupat! S manželkou a dvěma dcerkami jsme za další den byli u Oslofjordu.

Měl jsem výčitky, že moc jedeme a málo zastavujeme.
Rodinná rada:
„Holky, nezlobí vás ty dlouhé přejezdy? Co říkáte na to, že zrušíme Lofoty a prostě budeme putovat někde v okolí Bergenu?”
„Rozhodně ne! Chceme na ostrovy!”

Tak jsme tam nakonec dojeli a můj sen se splnil…co splnil, desetkrát překonal! Akorát jsem měl nový foťák Lumix S1, tak jsem si užíval seznamování, k tomu nový dron (díky za pomoc při výběru drazí Foto-Škoďáci!) – dokonalost sama. Rodina kolem mne a nové hračky ve fotobatohu k tomu. A taky nový Jetboil, ke kterému jsem velmi rychle získal citový vztah.

Myslím, že to znají všichni tátové od rodin – ať jsem kde jsem, třeba na opačném konci světa, vždycky si trochu vyčítám, že nejsem tam, kde je teď moje místo nezastupitelné – a to doma. Najednou jsme byli všichni spolu a já jsem si užíval cestování stejně jako kdysi před lety jako svobodný kluk. Najednou pro mě existovalo jen dnes, včera ani zítra nebylo důležité. Jedna z nejkrásnějších cest jednou z nejkrásnějších krajin posledních let!

P.S.: pokud jste onemocněli stejnou touhou jako my doma a milujete cestování obytným autem, pak Skandinávie a Norsko obzvlášť je totální bydlíkový ráj…